Rodzaje lamp owadobójczych

Dodano: 2016-06-07 Przez: admin


Latem każdy chciałby cieszyć się słońcem, piękną pogodą, odpoczynkiem i błogim lenistwem. Czasem jest to jednak niemożliwe, gdyż relaks utrudniają uciążliwe i wszechobecne owady. To z nimi wczasowicze chcą sobie jak najszybciej poradzić, dlatego zaczynają interesować się nowoczesnymi środkami zwalczającymi owady. Ostatnio za najskuteczniejsze uchodzą lampy owadobójcze, które można podzielić na kilka kategorii.

Lampy rażące

To najpopularniejszy rodzaj tego typu lamp. W ich wnętrzu montuje się specjalną kratkę elektryczną, nazywaną także rusztem. Jest ona pod stałym i dość wysokim napięciem elektrycznym, ale takim, by nie prąd nie zaszkodził człowiekowi. Oczywiście im większe jest to napięcie, tym lepsza jest skuteczność lampy. Wabi ona owady, a następnie unieszkodliwia je w taki sposób, by mogły one spaść do specjalnej tacki zamontowanej w urządzeniu. Pojemniki te trzeba regularnie wymieniać, by zachować higienę. Lampy najczęściej znajdują swoje zastosowanie w przemyśle.

Lampy lepowe

Alternatywnym rozwiązaniem będą lepowe lampy owadobójcze. Przyciągają one do siebie owady w identyczny sposób, co urządzenia rażące. Jednak później zwalczają insekty nieco inaczej. W takich lepowych urządzeniach stosuje się specjalne wkłady lepowe; do nich owady zaczynają się przyklejać, gdy tylko zetkną się z ich powierzchnią. Lampy te mają szczególne właściwości higieniczne, więc stosuje się je w miejscach, w których należy zachować absolutną czystość - w gastronomii i przemyśle spożywczym.

Lampy wiatrakowe

Ostatnim rodzajem są lampy wiatrakowe. To dość nowe urządzenie, które zostało wynalezione niedawno, jednak już uznano je za najskuteczniejszy środek na owady. Insekty zwabiane są do środka lampy, dzięki specjalnemu wiatrakowi, który je zasysa. Wiatrak je rozcina przy tym owadów, więc jest całkowicie bezpieczny. Takie lampy owadobójcze stosuje się zwykle w miejscach o specjalnym przeznaczeniu - szpitalach, ośrodkach zdrowia, aptekach oraz gabinetach lekarskich, w których to niezwykle ważna jest higiena.

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy