Pokój zagadek – gwarancja udanej zabawy

Dodano: 2016-06-22 Przez: admin


Pokój zagadek, znany także jako escape room, to bardzo popularna, a przy tym wyróżniająca się na tle innych atrakcja. Jest to dosyć nowa atrakcja, za to szturmem wkraczająca na rynek, zyskująca ogromną liczbę sympatyków.
Pokój zagadek może przewidywać różne scenariusze. Ich podstawą może być wątek kryminalny, horror, historia. Akcja może się rozgrywać także na zaaranżowanym statku, w pociągu czy w zakładzie zamkniętym. Pokój zagadek to poza scenariuszem, także profesjonalnie przygotowane wnętrze, które dzięki ciekawej aranżacji i wielu detalom daje poczucie realizmu i autentyczności. Oczywiście, najważniejszym elementem escape roomów są przygotowane dla niego zagadki, które należy rozwikłać, aby uzyskać zaszyfrowane wyjście z pomieszczenia.

Pokój zagadek – zasady uczestnictwa

Pokój zagadek jest miejscem, w którym bawić może się każdy, bez względu na wiek. W celu wzięcia udziału, należy wcześniej zarezerwować dogodny termin. Można to zrobić telefonicznie, a także za pośrednictwem strony internetowej. Wcześniejsza rezerwacja jest konieczna w celu odpowiedniego przygotowania pomieszczenia.
Pokój zagadek to zabawa, która polega na grupowej ucieczce z zamkniętego pomieszczenia. Dlatego też przyjmujemy zgłoszenia od ekip liczących od dwóch do pięciu osób. Przed wejściem, każda drużyna dostaje spisany zarys scenariusza, po czym wchodzi do pokoju, a drzwi sięga nimi zamykają. Od tego momentu, uczestnicy mają określony czas, aby znaleźć szyfr, który otworzy im zatrzaśnięte drzwi. W tym celu, należy dokładnie przeszukać cały pokój w celu znalezienia cennych wskazówek. Każda znaleziona wskazówka przybliża ekipę do sukcesu – czyli do wyjścia. W pokoju zagadek nie wolno niczego otwierać siła – liczy się tylko potęga umysłu. Zakazane jest także korzystanie z komórek, dlatego telefony są pozostawiane na czas zabawy. Pokój zagadek przewiduje za to możliwość skorzystania z podpowiedzi.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy